14:01  ÇOCUKLARA BAYRAM ŞEKERİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN  13:52  BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT, RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI  13:47  MERSİNLİ KADINLARIN DİKTİĞİ OYUNCAKLAR, DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ARKADAŞ OLDU  13:38  BÜYÜKŞEHİR’İN STANTLARINDA BU KEZ DEPREMZEDE ÜRETİCİLER DE YER ALIYOR  13:32  MİNİKLER 23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADI  12:52  DEPREMZEDE TIYATROCULAR ÇOCUKLARı GÜLDÜRMEK IÇIN SAHNEYE ÇıKTı  01:52  "21.YÜZYıLDA CUMHURIYETIMIZI DEMOKRASIYLE TAÇLANDıRACAĞıZ."  16:54  ÇBK’DAN FIBA’YA SALON TEPKISI  18:49  TARSUS, BURSA’Yı KARıŞTıRDı  18:46  MILLI BOKSÖRÜN HEDEFI, OLIMPIYAT ŞAMPIYONLUĞU!  16:42  MERSIN İDMAN YURDU’NA ÇIRKIN SALDıRı  22:01  TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN SÖZÜNÜ TUTTU  21:52  ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’DA ÇEYREK FİNAL MAÇINA ÇIKIYOR  21:49  DEPREMZEDE ÇOCUKLAR KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİ  21:46  YENİŞEHİR BELEDİYESİ EBEVEYNLERİ EĞİTEREK ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE REHBERLİK EDİYOR  21:36  VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN HALK RESTORAN YENİLENİYOR  21:33  BAŞKAN YILMAZ, 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADI  17:44  “BAŞKANIMIZIN GENÇLERİ NE KADAR ÖNEMSEDİĞİNİ GÖREBİLİYORUZ”  17:42  İSTİKLAL MARŞI’NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA DUYGU SELİ  17:34  KARİYER MERSİN PROJESİYLE KURUMLAR TEK ÇATI ALTINDA ÇALIŞACAK 
BAŞKAN SEÇER, BÜYÜKŞEHİR’İN KENTTE AĞIRLADIĞI DEPREMZEDE YURTTAŞLARI ZİYARET ETTİ
   

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, deprem bölgelerinden gelen ve Büyükşehir’in hizmete açtığı geçici barınma alanlarında konaklayan depremzede yurttaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Hafta sonu mesaisini depremzedelere ayıran Başkan Seçer, merkez ve ilçelerde bulunan barınma alanlarını gezdi.

 
   

Yurttaşları ziyaret edip sorun ve taleplerini dinleyen Seçer, depremzede yurttaşlar için tüm imkânları seferber ettiklerini vurgulayarak, “Biz herkesi kucaklarız. Belediyeniz her zaman yanınızda, bundan kuşkunuz olmasın” dedi.

Mersin’in depremin yaşandığı iller ile geçmişten gelen bağları olduğuna vurgu yapan Başkan Seçer, afet sonrasında kentin yaklaşık 400 bin civarında göç aldığını söyledi. Seçer, “Burası Mevlana gibi açmış kucağını ‘Kim olursan ol, gel’ diyen bir memleket. Buranın insanı iyidir, gerçekten iyidir. Zaten burada Türkiye'nin her yerinden insanlar var” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, deprem bölgelerinde yürüttüğü inceleme ve çalışmaların yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi'nin kentte ağırladığı depremzede yurttaşları da ziyaret etmeye devam ediyor.

Hafta sonu mesaisini Büyükşehir’in oluşturduğu geçici barınma alanlarında kalan depremzedelere ayıran Başkan Seçer, ilk olarak Yenişehir ilçesinde bulunan Altınoran Kız Yurdu'nu ziyaret etti. Burada depremzedelerle bir araya gelen Başkan Seçer, ‘geçmiş olsun' dileklerini iletti. Yurttaşların sorun ve isteklerini de dinleyen Başkan Seçer, bürokratlarına da iletilen konular hakkında not aldırdı. Başkan Seçer'i yoğun bir ilgiyle karşılayan depremzede yurttaşlar da Büyükşehir’in kendileri için bir yuva olduğunu belirtip, Başkan Seçer'e teşekkür ettiler.

Daha sonra Garden Club'da konaklayan depremzedeleri ziyaret eden Seçer, burada yurttaşlarla sohbet etti. Büyükşehir’in tüm imkanlarını deprem bölgelerindeki ve kentteki depremzedeler için seferber ettiklerini belirten Seçer, yurttaşlara “Siz bizim misafirimizsiniz. Biz her zaman buradayız” dedi. Yurttaşlar da Başkan Seçer'e hizmetleri için teşekkür etti. Büyükşehir’in depremzedelerin hizmetine açtığı bir diğer nokta olan Davultepe Erkek Öğrenci Yurdu'na da ziyarette bulunan Başkan Seçer, burada yapılan hizmetler ve çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Burada konaklayan yurttaşlar ile sohbet eden Başkan Seçer, bahçede oyun oynayıp boyama yapan çocuklarla da bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Erdemli Hali’nde de depremzedelerle bir araya gelen Başkan Seçer, burada depremzedelere ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu. Başkan Seçer’i yoğun bir ilgiyle karşılayan depremzede yurttaşlar da, her türlü eksiklerinin giderildiğini ve yetkililerin kendilerini rahat hissettirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, Başkan Seçer’e hizmetleri için teşekkürlerini sundu.

Depremze yurttaşların her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Başkan Seçer, “Devletimiz de büyük, milletimiz de büyük, ülkemiz de büyük. Bizler belediyeler olarak devletin kurumlarıyız. Ben Mersin’in Belediye Başkanıyım ama sizin kardeşinizim, bunu böyle bilin. Kendinizi rahat hissedin, acılar içerisinde olduğunuzun bütün arkadaşlarım farkında. O hassasiyetle sizlerin yanında oluyorlar, yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bugünler de mutlaka dayanışmayla geçecek, hayat normalleşecek” dedi.

“MERSİN’İN İNSANI BOL GÖNÜLLÜDÜR, HOŞGÖRÜLÜDÜR”

Depremzede yurttaşların, Büyükşehir’in geçici barınma alanlarında ne kadar süre konaklayabileceklerini sorması üzerine Başkan Seçer, Büyükşehir olarak tüm depremzedelere kucak açtıklarını ve istedikleri kadar kalabileceklerini söyledi. Mersin’in insanının bol gönüllü ve hoşgörülü olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Her ne kadar bir şeyinizi eksik etmemeye çalışsak da yaşadığınız ortam kolay bir ortam değil. Ama bunlar geçicidir. Umut ediyorum kısa süre içerisinde öncelikli amacınız, hedefiniz, memleketinize geri dönmek, Hatay’dan gelen Hatay’a, Kahramanmaraş’tan gelen Kahramanmaraş’a, Adıyaman’dan gelen Adıyaman'a, Malatya'dan gelen Malatya’ya. Herkesin vatanı kendisi için kutsal, değerli memleketi. Ama burada kalıp burada yaşamak isteyenleri de Mersin kucaklar, Mersin böyle. Mersin’in insanı bol gönüllüdür, hoşgörülüdür” diye konuştu.

“HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ İNSAN OLARAK BUNLARI YAPMAK ZORUNDAYIM”

Erdemli halkının da böyle olduğunu, insanının çalışkan ve insanları sevdiğini ifade eden Başkan Seçer, “Orada, yani memleketinizde bir an önce yerleşik olarak yaşayabilmeniz için devlet bütün olanaklarını kullanıyor, kullanmak zorunda zaten. İyi, eksik veya fazla yapıyor, şimdi onda değiliz. Acılar yaşanırken yaralar sarılırken, o tartışmaya girmeyelim, o siyasetin işi. Ben burada Mersin'in Belediye Başkanı olarak Mersinimize gelen bütün yurttaşlarımızı kucaklamak zorundayım. Başkan olarak bunu yapmak zorundayım, benim görevim. Ama her şeyden önemlisi insan olarak bunları yapmak zorundayım. İnsanın yapacağı, insan olanın yapacağı budur; vatandaşını, insanını sahiplenmek, sahip çıkmaktır” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYENİZ HER ZAMAN YANINIZDA, BUNDAN KUŞKUNUZ OLMASIN”

Mersin’in depremin yaşandığı iller ile geçmişten gelen bağları olduğuna vurgu yapan Başkan Seçer, afet sonrasında kentin yaklaşık 400 bin civarında göç aldığını söyledi. Seçer, “Burası Mevlana gibi açmış kucağını ‘Kim olursan ol, gel’ diyen bir memleket. Buranın insanı iyidir, gerçekten iyidir. Zaten burada Türkiye'nin her yerinden insanlar var” diyerek konuşmasını sürdürdü. Mersin’e gelen depremzede ailelerden önemli bir bölümünün kentte kalıcı olacağını öngördüklerini de dile getiren Başkan Seçer, bir ailenin böyle bir karar almasının da doğal olduğunu kaydetti. Seçer, “Çünkü orada düzeni bozulmuş insanın konteyner de olsa çadır da olsa gitmek, orada kalmak istemeyebilir, doğaldır. Mevcut imkanlarına göre burada yaşamak isteyen kalacaktır. Biz herkesi kucaklarız. Belediyeniz her zaman yanınızda, bundan kuşkunuz olmasın” dedi.

“BİZİM ARKADAŞLARIMIZ SİZİ SAHİPLENİR. BU KONUDA DA RAHAT OLABİLİRSİNİZ”

Bir depremzede yurttaşın kiralayabilecek ev bulamadığını ve bu konuda sıkıntı yaşadığını söylemesi üzerine Başkan Seçer, son zamanlarda konut fiyatlarının çok yükseldiğini ancak Belediye’nin bunu yasal olarak önleyecek yaptırımları olmadığının altını çizdi. Başkan Seçer, şunları kaydetti:

“Biraz insanların vicdanına, insafına kalmış bir şey. Bizim beyanatlarımızla ‘Acaba insafa gelirler mi?’ diyoruz ama hala şikayet alıyoruz. Konut fiyatları çok yüksek. O konuda da ‘Ben burada kalmak istiyorum’ diyenlere de arkadaşlarımıza ‘Depremzede yurttaşlarımıza yardımcı olun, burayı bilmez, yol bilmez, yordam bilmez, nerede ne yapacağını bilmez’ diye gerekli telkinlerde bulundum. Bizim arkadaşlarımız sizi sahiplenir. Bu konuda da rahat olabilirsiniz.”

“İKAMETGAHINIZI BURAYA ALIP BURADA OY KULLANABİLİRSİNİZ”

Depremzede yurttaşların 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel seçimlerde oy kullanmak istediklerini ancak şehirlerinden uzakta bunu nasıl yapacaklarını bilemediklerini söylemesi üzerine Başkan Seçer, Mersin’de oy kullanmak isteyen vatandaşların 17 Mart 2023 tarihine kadar ikametgahını Mersin’e aldırabileceklerini, görevlilerin o konuda da yardımcı olacaklarını söyledi. Seçer, “Eğer ‘Biz o tarihlerde burada olabiliriz, burada olacağız, oy da kullanmak istiyoruz’ diyorsanız, arkadaşlarımız ikametgahınızı buraya alıp burada oy kullanmanızı sağlayacaklar” diye konuştu.

Erdemli’den sonra Tarsus’ta bulunan Konuk Evi ve Gençlik Kampı'na da ziyaretler gerçekleştiren Başkan Seçer, burada da yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alıp yurttaşlarla sohbet etti. Ziyaretlerinde özellikle çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Seçer, çocuklarla yakından ilgilenerek verdiği hediyelerle yüzlerini güldürdü.

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE TARSUS HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tarsuskadraj.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA