11:57  TARSUS BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ TAMAMLANDI  10:01  BAŞKAN BOZDOĞAN, “HİZMET KONUSUNDA KİMSENİN ÖNÜMÜZÜ KESMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”  11:54  ALTIN KAÇTAN İŞLEM GÖRÜYOR?  11:52  DÖVİZ KURU KAÇ?  11:49  KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?  11:45  MOTORİNE İNDİRİM GELDİ  11:20  3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ  11:17  MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ SATIŞA ÇIKTI  11:11  BENZİNE ZAM GELDİ  15:24  TARSUS BELEDİYESİ HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI  15:18  BAŞKAN BOZDOĞAN’IN SÖZ VERDİĞİ PROJELER BİR BİR TAMAMLANIYOR  15:32  TARSUS’UN ARTIK BİR TİYATRO FESTİVALİ VAR!  14:58  ALTIN FİYATLARI NE OLDU?  14:55  DOLAR 18,62 OLDU  13:13  ALTIN FİYATLARI KAÇ OLDU?   13:12  BLACK FRİDAY İNDİRİMLERİ GELİYOR  12:57  MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ TARSUSLU SANATSEVERLER İLE BULUŞUYOR  14:47  TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN SEYİR TERASI’NIN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR  14:22  KYK KREDİ VE BURS BAŞVURULARI BAŞLADI  14:18  SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK 
TARSUS BELEDİYESİ ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ ATA TOHUM BUĞDAY DAĞITTI
   

Tarsus Belediyesi’nin ’Ata Tohumu’ projesi kapsamında belediye arazilerinde ektiği buğday tohumlarından hasat edilen ürünler çiftçilere ücretsiz tohumluk olarak dağıtıldı. Böylece çiftçiler topraklarına atalık tohum ekerek yöreye özgü türleri yetiştirecek ve Ata tohum gelecek nesillere aktarılacak.

 
   

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın öncülüğünde başlatılan 'Ata Tohumu' projesi kapsamında atalık buğday tohumları toprakla buluşmuştu. O tohumlardan hasat edilen ürünlerden bir kısmı yurttaşların sofrasına ulaşırken 7 tonluk kısmı da atalık tohum olarak yeniden değerlendirilmek üzere 45 sözleşmeli çiftçiye dağıtıldı. Çiftçilere Ata tohumu olarak Karakılçık ve Kunduru Buğdayı, yerli tohum olarak ise Adana99 ve Ekinoks Buğdayı çeşitleri dağıtıldı. Her bir vatandaşa 5 dekara kadar ücretsiz tohumların dağıtımı gerçekleşti. Proje ile hem çiftçiye tohum desteği sağlanacak hem de belediyenin tohum bankası her geçen yıl elindeki miktarı artıracak. Her yıl düzenli olarak dağıtımı yapılan atalık tohumlar ile sürdürülebilirlik sağlanıyor. Tohum dağıtım etkinliğine Konya Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ve Niğde Kemerhisar Belediye Başkanı Ramazan Oya da katılım sağladı.

“TEK BİR İSTEĞİMİZ VAR; KÖYLÜ NE OLURSA OLSUN KALKINACAK”

Önceliklerinin Tarsus’un köylerini hem ekonomik hem sosyal olarak kalkındırmak olduğunu belirten Bozdoğan, “Ata tohumuna sahip çıkmak, ata tohumunu devam ettirmek ciddi anlamda bu ülkede köylerimizin kalkınması demektir. Tek bir isteğimiz var; köylü ne olursa olsun kalkınacak, çiftçilerimize desteğimiz devam edecek." dedi.

“BAŞKAN HALUK BOZDOĞAN’IN DESTEKLERİ TARIMSAL ÜRETİMİN ARTMASINI SAĞLADI”

Çiftçi Songül Alıcı verilen hizmetten ötürü teşekkür ederek, ‘’Belediyemizin çiftçilere yönelik hizmetlerini çok beğeniyoruz. Bu sadece çiftçiye yapılan bir destek değil, hem biz kazanıyoruz hem Tarsus ekonomisi kazanıyor. Fide, fidan, balya vb. birçok ürün dağıttı. Başkanımıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tarsus Belediyesi’nin destekleri ile tarıma katkı sağlandığını belirten Çiftçi Celil Çalışkan, “ Bugün belediyemizin buğday tohum desteğinden faydalandık. Tarsus’ta bizlerin elinden tutarak destek olan bir belediyemiz var. Başkanımız Haluk Bozdoğan’ın destekleri tarımsal üretimin artmasını sağladı.” diye konuştu

“TARSUS BELEDİYESİ TÜRKİYE’DE TARIM FARKINDALIĞI YARATTI”

Yöreye özgü ürünlerin gelecek nesillere aktarılmasının önemine değinen Çiftçi Rüstem Keleş , ”Saman, tohumluk buğday, mısır silajı gibi destekler hem çiftçilerimize hem de hayvancılarımıza çok büyük katkı sağlıyor. Bu desteklerden dolayı başta belediye başkanımız olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum, kunduru buğdayının lezzetinin tanıtılması için çok elzem hizmettir.” diye konuştu.

Kırsal kesime verilen desteklerin önemine değinen Çiftçi Süleyman Keleş ise,” Öncelikle başkanımıza ve belediyemize çok teşekkür ederiz. Bizler çiftçiyiz ve çiftçiye destek veren bir başkana sahibiz. Devamını bekliyoruz, özellikle kırsal kesimle iç içe olmaları daha iyi ekemeyenler için teşvik sağlıyor” dedi.

 

 

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE TARSUS HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tarsuskadraj.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA