12:09  GREEN CARD BAŞVURULARI BAŞLADI  12:08  DOLAR KURU KAÇ OLDU?  10:45  TARSUS YARI MARATONU’NUN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR  10:42  KADIN YAŞAM DESTEK VE DAYANIŞMA MERKEZİ’NDE FARKLI BRANŞLARDA ÜCRETSİZ KURS KAYITLARI BAŞLADI  11:44  ETEM ÇALIŞKANIN SERGİSİ BÜYÜK İLGİ  11:37  TARSUS MİTHATPAŞA EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ DESTEKLEME KURS MERKEZİ’NDE VELİLER BİLGİLENDİRİLDİ  13:25  GENÇLER! İYİ Kİ MERSİN’E GELDİNİZ  13:21  CEVİZLERİ MAKİNE SOYUYOR, ÜRETİCİ RAHATINA BAKIYOR  13:14  MERSİNLİLER, BÜYÜKŞEHİR’İN AMBULANS HİZMETİNDEN %99 ORANINDA MEMNUN  12:16  ALTIN FİYATI KAÇ OLDU?  12:13  EK TERCİHLERİN BİTMESİYLE ÜNİVERSİTE KAYDI BAŞLADI  14:27  18. YENİCE BARIŞ VE KÜLTÜR FESTİVALİ DÜZENLENDİ  12:46  DOLAR KURU KAÇ OLDU?  12:44  SONBAHARIN İLK GÜNÜ GELDİ  12:37  DOLAR KURU KAÇ OLDU?  12:37  TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?  15:34  BOZDOĞAN; “PROJELER ENGELLENİYOR, HİÇBİR SİYASET TARSUS’A ZARAR VEREMEZ’’  15:19  3’ÜNCÜ ALTINÇAĞ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ  15:14  TOROSLAR’DA ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR  12:21  ALTIN KURU KAÇ OLDU? 
TARSUS BELEDİYESİ BAĞLAR VE GAZİLER MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
   

Tarsus Belediyesi vatandaşların yaşam konforunu iyileştirmek ve kentin cazibe merkezi haline gelmesini sağlamak amacıyla Bağlar ve Gaziler Mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Belediye Meclis Salonunda, yerinde dönüşüm, vizyoner ve çözüm odaklı olarak hayata geçirilecek dönüşüm çalışmalarına ilişkin hak sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 
   

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın üzerinde hassasiyetle durduğu sağlıklı ve vizyoner bir kent inşa etme çalışmaları kapsamında Tarsus’ta çarpık kentleşmeye ve atıl alanlara yönelik çözümler sürüyor Bu kapsamda İsmetpaşa Mahallesinin ardından Bağlar ve Gaziler Mahallesinde 1. Etap uygulama alanı dönüşüm planı Tarsus belediyesi tarafından gerçekleştirilmeye başlandı. Belediye meclis salonunda 30606 m2’lik alanda 1. Etap uygulama sahası içerisinde hayata geçirilecek çalışmalara ilişkin hak sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Kentsel dönüşüm projesine ait çalışmalar tanıtıldı. Mevcut durum analizleri ve sentez çalışmaları paylaşıldı. Planlama süreci ve ortaya çıkarılan alternatif tasarımlardan söz edildi. Taslak planda yapılaşmayı etkileyen plan notları ve dönüşüme yön veren yapılaşma koşulları anlatıldı. Söz konusu alanın ada bütünü yapılaşması ve vizyon planı görselleri paylaşıldı. Taslak planın öngördüğü yapılaşmalar vaziyet planları ve üç boyutlu modellerle mekânsal olarak yapılaşmayı gösteren detay cephe çalışmaları ile tanıtım videosu gösterildi. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanı ile ilgili merak edilen bazı konulara Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve ilgili yetkililerce çalışmaya yönelik sunum eşliğinde bilgi verildi, sorular cevaplandı.

Toplantıda, Mimar Basri Gazi tarafından kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili hak sahiplerine bilgi verilerek vatandaşların soruları cevaplandırıldı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

BAŞKAN BOZDOĞAN: "KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJEMİZ HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN"

Kentsel Dönüşüm çalışmalarına hız verdiklerini dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, " Bu projemizde amacımız elden edilecek karı halka dağıtmak, bu yüzden belediyemiz olarak çalışmayı yürütüyoruz.  Biz vatandaşlarımızın lehine olacak çalışma ne ise onu yapma gayretindeyiz. Bir kentte rantı halk yaratır, rantı da halka eşit dağıtmak gerekir. Kentimizin kalitesini yükseltecek kentsel dönüşüm çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Sağlıklı bir kent inşa etme yolunda İsmetpaşa mahallemizin ardından Bağlar ve Gaziler Mahallemizin 1. Etap dönüşüm çalışmalarına başladık. Mahallemiz değerlenecek ve bir marka haline gelecek, sağlıklı insan ancak sağlıklı bir kentte olur. Bu anlamda Bağlar ve Gaziler Mahallelerimizde hayata geçireceğimiz Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projemizin halkımıza ve kentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ diye konuştu.

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE TARSUS HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tarsuskadraj.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA