11:07  İKİ LİDER ARASINDA GERİLİM  13:21  FECİ KAZA  14:25  CÜNEYT ÇAKIR’IN “DEVAM” KARARI  08:40  CANİ ANNE GÖZALTINA ALINDI  20:46  DAVA SONUÇLANDI  13:17  MURAT ÖVÜÇÜN OĞLUNA HAPİS İSTEMİ  09:39  YENİ VARYANT NEDENİYLE SEYAHAT YASAĞI GELDİ  14:55  YARGITAYDAN EMSAL KARAR  15:44  HEM ÜRETİCİ HEM DE TÜKETİCİ YIPRANDI  16:13  İKİ GRUP ARASINDA KAVGA ÇIKTI  11:20  DEHŞETE DÜŞÜREN OLAY  13:06  KEPENK İNDİRDİLER  11:05  MESKİ YILLIK 460 BİN METREKÜP SU TASARRUFU SAĞLIYOR  10:56  FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ‘ENGEL OLMA’ SLOGANI İLE BROŞÜR DAĞITILDI  13:15  KENT ORKESTRASI YENİ ALIMLAR YAPIYOR  11:51  WSJ: AFGANİSTAN’DA ABD’NİN EĞİTTİĞİ ASKER VE CASUSLAR, IŞİD’E KATILIYOR  11:40  KAMP ONLARI BİR ARAYA GETİRDİ  11:27  İKİ TAKIMDA MERSİN’E GALİBİYET GETİRDİ  10:59  HAVADA VE KARADA SİBER SUÇLAR İLE MÜCADELE EDİYORLAR  10:49  BÜYÜKŞEHİR’DEN UN DESTEĞİ 
“KENTSEL DÖNÜŞÜME TÜM ŞEHRİMİZİN İHTİYACI VAR”
   

Tüm Mersin’in kentsel dönüşüm projelerine ihtiyaç duyduğunun altını çizerek, bu projelerin hayat bulmasının, kentin geleceğini değiştireceğini ifade eden Başkan Gültak; “Akdeniz değişiyor ve değişmeye devam edecek. Kentimizin bütün dinamiklerinin desteği benim için gerçekten çok önemli. Çünkü bu değişim ve dönüşüme tüm şehrimizin ihtiyacı var” dedi.

 
   

Çay Mahallesi ‘TOKİ Yerinde Kentsel Dönüşüm Proje Sahası’ içerisinde gerçekleşen tanıtım toplantısına; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik, MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Ak Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin, Çevre Mühendisleri Odası Şube Başkanı Sinan Can, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birçok konuk katıldı.

415 daire, 36 dükkân, ticaret merkezi, okul, cami, park ve yeşil alanlar…

Mersin’de ilk kez Akdeniz Belediyesi’nin girişimleri ile hayat bulan örnek proje hakkında tanıtıcı bir konuşma yapan Başkan Gültak; projenin temelinin yaklaşık 1 yıl önce atıldığını hatırlatarak; “Çay Mahallesi’nde, 142 dönümlük TOKİ rezerv alanında, hızlı bir şekilde yerinde dönüşüm projesinin başlamasını sağladık. İlk etabı, 20 blok 415 daireden oluşuyor. Pandemiye rağmen yaklaşık 1 yılda tamamlanmak üzere. Yüklenici firmaya teşekkür ediyorum. Bloklarda, 328 adet 3+1; 188 adet de 2+1 konut bulunmakta. Yanı sıra 36 adet dükkân ile 8 dükkândan oluşan bir iş merkezi yer alıyor. İçinde okulu, camisi, 14 dönüm park alanı, yeşil alan, doğalgazı, otoparkları ve bodrumları gibi birçok sosyal donatıdan oluşan bir alanı Akdeniz ve Mersin’e kazandırmış olduk” dedi.

“Konutlara yerleşimde öncelik mahalle sakinlerinin”

Başkan Gültak; projede kaba inşaatların tamamlandığını, 5 bloğun dış cephesinin bitirildiğini, 6 bloğun da bitmek üzere olduğunu ifade ederek, peyzaj çalışmalarının da yakında başlayacağını kaydetti. Başkan Gültak sözlerini şöyle sürdürdü; “İnşallah buradaki konutlar tamamlanıp hak sahiplerine teslim edildikten sonra, yan tarafta bulunan büyüme alanında da yaklaşık 300 adet konut yapmayı düşünüyoruz. Bu projenin en önemli özelliği, sadece şu an hak sahibi olan Çay Mahallesi sakinlerine tahsis edilecek olmasıdır. Bugün itibariyle mahallede bin 200 hak sahibi görünmekte. Vatandaşlarımızla görüşüp, anlaşmaya çalışacağız. TOKİ projelerinde olmayan bir şartname de koyduk; Burada en az 5 yıldır sürekli oturduğunu resmi evraklarla ispat eden kiracılar da konutlardan faydalanabilecek.”

“Değişim ve dönüşüm Barış, Bahçe ve Turgut Reis ile devam edecek”

Barış, Bahçe ve Turgut Reis mahallerinde de kentsel dönüşüm projelerinin yakında başlayacağını vurgulayan Başkan Gültak; Barış Mahallesi’nde vatandaşların yüzde 80’i ile anlaşma sağlandığını,  tapu devri işlemlerinin başladığını belirtti. Başkan Gültak; “TOKİ, Barış Mahallesi için 1 Eylül’e ihale tarihi aldı. İnşallah 1 Eylül’den itibaren burada da kentsel dönüşümü başlatmış olacağız. Barış Mahallemizde, toplam 3.75 hektarlık alanda, 415 konutu inşallah projenin başlamasıyla bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

“Tüm şehrimizin değişim ve dönüşüme ihtiyacı var”

Sözlerini; “Akdeniz değişiyor ve değişmeye devam edecek. Zira sizlerin, kentimizin tüm dinamiklerinin desteği benim için çok önemli Çünkü bu dönüşüme tüm şehrimizin ihtiyacı var” diyerek sürdüren Başkan Gültak; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Mersin’in ağabeyi, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, TOKİ yetkililerine şükranlarımı sunuyorum. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, tanıtım toplantımıza katılımınız nedeniyle siyasi parti temsilcilerimize, oda başkanlarımıza ve sivil toplum örgütü temsilcilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Su; “Böylesi güzel eserleri ortaya koyanları tebrik ve teşekkür ediyorum”

Başkan Gültak’ın, mahallenin çehresini değiştirecek dönüşüm projesini tanıtıcı konuşmasının ardından Mersin Valisi İhsan Su ve heyet üyeleri, yapımı tamamlanan binalarda bulunan modern daireleri gezdi, yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. Gazetecilere bir açıklama yapan Vali Su; bina ve konutlarda ortaya konan işçilik ve kaliteye dikkat çekti. Vali Su; “Buraya yerleşip yaşayacak olan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun. TOKİ, gerçekten böylesi güzel hizmetlere imza atıyor. Bu proje çok güzel bir örnek, gerçekten güzel binalar yapılmış. İnşallah yeni projeler de devam edecek” dedi. Vali Su, TOKİ’nin; Mersin’de yaklaşık 4 bin 925 konut projesi başlattığını, bunlardan yaklaşık 3 bin 800’ünün tamamlandığını, diğer projelerin devam ettiğini kaydetti.

“Akdeniz Belediyesi, büyük ve ciddi hizmet ve yatırımlara imza atıyor”

Açıklamasını; “Hükümetimizin, ilimizde her alanda çok ciddi çalışmaları ve hizmetleri var” diyerek sürdüren Vali Su, “Yerel yönetim olarak da Akdeniz Belediyemiz, hizmet alanına giren konularda ciddi hizmet ve yatırımlar gerçekleştiriyor. Sayın Başkanımız da tüm çalışmaları, hizmetleri birebir takip ediyor. Sonuçta böylesi güzel eserler ortaya çıkıyor.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, ilimiz, vatandaşlarımız ve şahsım adına şükranlarımı arz ediyorum. İlimizdeki tüm hizmetleri her noktasında takip eden Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Akdeniz’de önemli hizmetler gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Gültak’a da gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu projede emeği geçen kamu kurum ve kuruluşları ile yüklenici firmaya da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE TARSUS HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tarsuskadraj.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA