11:07  İKİ LİDER ARASINDA GERİLİM  13:21  FECİ KAZA  14:25  CÜNEYT ÇAKIR’IN “DEVAM” KARARI  08:40  CANİ ANNE GÖZALTINA ALINDI  20:46  DAVA SONUÇLANDI  13:17  MURAT ÖVÜÇÜN OĞLUNA HAPİS İSTEMİ  09:39  YENİ VARYANT NEDENİYLE SEYAHAT YASAĞI GELDİ  14:55  YARGITAYDAN EMSAL KARAR  15:44  HEM ÜRETİCİ HEM DE TÜKETİCİ YIPRANDI  16:13  İKİ GRUP ARASINDA KAVGA ÇIKTI  11:20  DEHŞETE DÜŞÜREN OLAY  13:06  KEPENK İNDİRDİLER  11:05  MESKİ YILLIK 460 BİN METREKÜP SU TASARRUFU SAĞLIYOR  10:56  FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ‘ENGEL OLMA’ SLOGANI İLE BROŞÜR DAĞITILDI  13:15  KENT ORKESTRASI YENİ ALIMLAR YAPIYOR  11:51  WSJ: AFGANİSTAN’DA ABD’NİN EĞİTTİĞİ ASKER VE CASUSLAR, IŞİD’E KATILIYOR  11:40  KAMP ONLARI BİR ARAYA GETİRDİ  11:27  İKİ TAKIMDA MERSİN’E GALİBİYET GETİRDİ  10:59  HAVADA VE KARADA SİBER SUÇLAR İLE MÜCADELE EDİYORLAR  10:49  BÜYÜKŞEHİR’DEN UN DESTEĞİ 
BİNLERCE VATANDAŞA YARDIM ELİ UZATTI
   

Aydıncıklı olan hayırsever kamu personeli Halil Öz, 8 yıldır yüzlerce insana yardım eli uzatıyor. Din, dil, ırk, cins ayrımı gözetmeden herkese yardım ettiğini anlatan Öz, “Bizde ırk, dil, din, cins ayrımı asla yoktur. Bizim tek istediğimiz yardımların suistimal edilmemesi” dedi.

 
   

Aydıncıklı olan hayırsever kamu personeli Halil Öz, 8 yıldır yüzlerce insanın derdine derman oluyor. Yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmaya, 8 yıl önce kendi köyündeki bir okula kitap göndererek başladığını anlatan Öz, şuana kadar binlerce kişiye yardım etti. Köy okullarında ki çocuklara mont, bot, çanta ve kitap gibi yardımlarda bulunan Öz, şuana kadar 5 şehidimizin adını verdiği kütüphaneler açtı. Ayrıca Öz, 2 yıldır da engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye yardımı yapıyor.

“YÜZLERCE OKULA, BİNLERCE KİTAP GÖNDERDİK”

Yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmaya, 8 yıl önce kendi köyündeki bir okula kitap göndererek başladığını anlatan Öz, “Sonrasında yaptığım projeler büyüdü.  Yüzlerce okula, binlerce kitap gönderdik. Şehitlerimizin adını verdiğimiz 5 tane kütüphane açtık. Kışın, sıcacık yürekleri olan çocuklara bedenleri üşümesin, yürekleri daha da sıcacık olsun diye mont ve bot hediyesi yapıyoruz. Yörük çocuklarını kendi arabalarımızla merkeze sinemaya getirdik. Bu sene çocuklara 100 adet tablet dağıttık. Çocuklara 300-400 adet çanta dağıttık. Pandemi döneminde işten çıkartılan bazı vatandaşların elektrik ve su faturalarını ödedik. İhtiyaç sahibi 35 öğrenciye bayram harçlığı yapsınlar diye 500 TL para yatırttık. Burs verdiğimiz çok öğrenci de var.” dedi.

“150’DEN FAZLA TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE ETTİK”

Sokakta engeli vatandaşlarımızın çektikleri zorluklara şahit olduktan sonra, 2 yıldır engelli vatandaşlarımıza da yardım eli uzatmaya çalıştıklarını dile getiren Öz, “Şuana kadar 150’den fazla tekerlekli sandalye hediye ettik. Engelli vatandaşlarımıza ihtiyaca göre akülü ve aküsüz tekerlekli sandalye, tam otomatik ve ortopedik sandalye hediye ediyoruz. Daha çok köyde yaşayan vatandaşlarımıza, hastane yatakları hediye ediyoruz” diye belirtti.

Özellikle ekonomik durumu kötü olan kişilere yardım ettikleri ifade eden Öz, “Ekonomik durumları iyi olan insanlara kesinlikle sandalye göndermiyoruz. Birçok belediyede bize destekte bulunuyor. Yaptığımız çalışmaları hiçbir çıkar amacı gütmeden, sadece halk için yapıyoruz” diye aktardı.

“ÜLKENİN HER YERİNE YARDIM ELİ UZATIYORUZ”

Sadece Mersin’e değil ülkenin her yerine yardım eli uzattıklarının altını çizen Öz, ”Bizde ırk, dil, din, cins ayrımı asla yoktur. Daha geçen günlerde, Muş’ta 4 çocuk babası bir vatandaşın engeli olan çocuğuna tam ortopedik yatak gönderdik. Şuan her hangi bir sıkıntı çekmiyor ve bana her gün, ‘Allah senden razı olsun’ diye mesaj atıyor. Bizim tek isteğimiz bu yardımların suistimal edilmemesi” dedi.

Kendilerine yardım ettikleri vatandaşlardan çok güzel geri dönüşler aldıklarını söyleyen Öz, “Misal Cennet kız var. Silifke’nin bir dağında oğlak güderken düşüyor felç kalıyor. 24 yıldır felçli. 24 yıl sonra biz Cennet’e sandalye sözü verdiğimizde bana söylediği söz şuydu: ‘hiç umudum yoktu. Bu bir mucize’ Babası yaşlı, nasıl gezdirecekti. Şimdi ise biniyor sandalyeye, köyün içinde dilediği gibi geziyor.

“ŞEHİTLERİMİZİN ADINI VERDİĞİMİZ 5 TANE KÜTÜPHANE AÇTIK”

Şehitlerimizin adıyla açtıkları kütüphanelerden bahseden Öz: Gazipaşa Ortaokulu’yla konuşup, Cihangir Can adına bir tane kütüphane açtık. Şehit Murat Erdi Eker adına Şevket Pozcu’da muhteşem bir kütüphane açtık. Gülnar’da şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk adına bir kütüphane açtık. Adana’da 20 kurşunla şehit edilen arkadaşım Yılmaz Bozkurt adına, Gülnar’da bir kütüphane açtık. Gazi Halil Arı adına da Aydıncık’ta kütüphane açtık.

Son olarak yardım işlerine başladıktan sonra yollarından giden başka insanlarında da çoğaldığını aktaran Öz,” birçok insan vatandaşların sesi olmaya eli, kolu olmaya başladı. İhtiyaç sahipleri bana Facebook’ tan ulaşabilir ama bu durumu suistimal edenlerde var. Geçen biri, ‘102 milyar borcum var. Bana yardım edin’ diye mesaj atmış. Bize böyle şeylerle gelmeyin. Biz sadece karnını doyuramayan, kırtasiye malzemesi, üstüne başına kıyafet alamayan ve tekerlekli sandalye ihtiyacı olan muhtaç olanlara yardım edebiliriz. Eğer derlerse ki açız yardım ederiz her şekilde” diye noktaladı sözlerini.

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE TARSUS HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tarsuskadraj.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA