11:07  İKİ LİDER ARASINDA GERİLİM  13:21  FECİ KAZA  14:25  CÜNEYT ÇAKIR’IN “DEVAM” KARARI  08:40  CANİ ANNE GÖZALTINA ALINDI  20:46  DAVA SONUÇLANDI  13:17  MURAT ÖVÜÇÜN OĞLUNA HAPİS İSTEMİ  09:39  YENİ VARYANT NEDENİYLE SEYAHAT YASAĞI GELDİ  14:55  YARGITAYDAN EMSAL KARAR  15:44  HEM ÜRETİCİ HEM DE TÜKETİCİ YIPRANDI  16:13  İKİ GRUP ARASINDA KAVGA ÇIKTI  11:20  DEHŞETE DÜŞÜREN OLAY  13:06  KEPENK İNDİRDİLER  11:05  MESKİ YILLIK 460 BİN METREKÜP SU TASARRUFU SAĞLIYOR  10:56  FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ‘ENGEL OLMA’ SLOGANI İLE BROŞÜR DAĞITILDI  13:15  KENT ORKESTRASI YENİ ALIMLAR YAPIYOR  11:51  WSJ: AFGANİSTAN’DA ABD’NİN EĞİTTİĞİ ASKER VE CASUSLAR, IŞİD’E KATILIYOR  11:40  KAMP ONLARI BİR ARAYA GETİRDİ  11:27  İKİ TAKIMDA MERSİN’E GALİBİYET GETİRDİ  10:59  HAVADA VE KARADA SİBER SUÇLAR İLE MÜCADELE EDİYORLAR  10:49  BÜYÜKŞEHİR’DEN UN DESTEĞİ 
TOROSLAR SAĞLIK EMEKÇİLERİNİ UNUTMADI
   

Covid-19 pandemisinde canla başla çalışan ve bu uğurda yaşamını yitiren sağlık emekçilerini unutmayan Toroslar Belediyesi, Türkiye’de ilk defa sağlık emekçileri için Sağlık Kahramanları Parkı ve Anıtı’nı açtı.

 
   

Tüm ülke genelinde binlerce sağlık çalışanı Covid-19’a rağmen çalışmaktan vazgeçmedi. Binlerce sağlık çalışanı toplum sağlığı uğrunda yaşamını yitirirken Toroslar Belediyesi, sağlık emekçilerinin yanında olduklarını göstermek için Sağlık Kahramanları Parkı’nı açtı.

Canını dişine takarak çalışan ve bu uğurda canından olan tüm sağlık emekçilerini anmak için Türkiye’de ilk defa hem anıt hem de park açılışını gerçekleştiren Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a; Mersin Valisi Ali İhsan Su, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gülcan Kış, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, meclis üyeleri, sağlık çalışanları, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının aileleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Parkın açılışından önce bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Sağlık Kahramanları Anıtımızın ve Parkımızın açılış törenine hepiniz hoş geldiniz. Hepimizin bildiği gibi 1 yıldır tüm dünyayı saran pandemi süreci ile hepimiz mücadele ediyoruz. Bu süreçte tüm kurum ve kuruluşlarımızın ellerindeki, devletimizin tüm imkanları ile milletimizle el ele bu süreci geçiriyoruz.  Bu olağan üstü süreçte cephenin en önünde mücadele eden sağlık kahramanlarımıza minnettarlığımızı sunmak üzere bu parkı düzenledik. Kahramanlık sadece cephede savaşmakla olmaz, kendilerinin ‘Yaşamak mı yaşatmak mı?’ sorusuna ‘Tabi ki yaşatmak’ dediklerine bizzat şahit olduk. Bu süreçte emek veren tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarlığımızı bildiriyorum. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bu süreçte kendilerinin acılarını paylaşıyoruz. Buradan geçerken burayı sadece bir park olarak görmesinler, bu parkı ve bu anıtı sizlere olan minnettarlığımızın Toroslar’ın, Mersin’in, tüm Türkiye’nin minnettarlığının bir nişanesi olarak görsünler. Biz Toroslar Belediyesi olarak, Mersin olarak, tüm Türkiye olarak onların hep yanında olacağız ve onları yaşatacağız” sözlerine yer verdi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise;

“Pandemi öncesi ve pandemi döneminde de sağlık çalışanlarımız çok özel ve güzel hizmetleri yürütüyorlar. Özellikle pandemide birçok ülke bu konuda başarısız olurken özellikle cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde pandemi sürecinin en iyi yürüten devletlerin başındayız. Bunda öncelikle sağlık alanında yapılan yatırımlar, ilimizde öncelikle 1300 yataklı Şehir Hastanemiz olmak üzere diğer sağlık kurumlarımız, aile sağlığı merkezlerimiz, diş ünitelerimiz birçok sağlık ile ilgili yapılan hizmetler pandeminin daha kolay atlatılması yönünde çok önemli bir işlev görmekteler. Tabi ki bu maddi planda yapılan yatırımların güzel bir şekilde işlemesi de başta sağlık çalışanlarımızın emek ve gayretleri ile mümkün oldu. Bu anlamda pandemi sürecinde de öz verili çalışmalarıyla gerçekten her sağlık çalışanımız her bir hastamızla özel ilgilenerek pandemi sürecini en az hasarla atlatmak için büyük gayret sarf ettiler. Ben tüm sağlık çalışanlarımıza huzurlarınızda şahsım ve ülkem adına teşekkür ediyorum.

Bugünde pandemi süresince vefat eden çok kıymetli sağlık çalışanlarımızın adına Toroslar Belediye Başkanımızın gayretleri ile Sağlık Kahramanları Parkı’nı şimdi hep birlikte açacağız. Onları unutmayacağız, bu parkta onların adını yaşatacak. Parkın ilçemize şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE TARSUS HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tarsuskadraj.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA